Genital Estetik

  Genital Estetik Ankara

  Kadınlar her bakımdan kendilerini güzel ve bakımlı hissetmek istemektedir. Bu nedenle dünyada olduğu gibi ülkemizde de güzellik adına bir takım estetik girişimler ve ameliyatlar yapılmaktadır. Bu estetik yöntemleri içerisinde kadınların en sık başvurduğu estetik yöntemlerden biri  genital estetik diğer bir adıyla vajina estetiğidir.

  Çağımız kadınları teknolojinin gelişmesiyle birlikte kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularını yıkarak güzelliği bir bütün olarak algılamakta bu nedenle de Genital Estetik ameliyatları her geçen gün artmaktadır. Kadınlar cinsel organlarını güzel bulmadıkları için ya da daha iyi bir cinsel ilişki yaşamak için Genital Estetik yaptırmaktadırlar. Kadınların Genital Estetik yaptırmalarının altında yatan temel sebep cinsel tabularından kurtularak cinsel ilişkiden yeterince zevk almamaları ve cinsel organlarını estetik bulmamalarıdır.

  Kadınların birçoğu cinsel organlarını güzel bulmamakta utanma ve çekinme psikolojisi adı altında bunu eşlerine, doktorlarına hatta kendilerine bile söyleyememektedir. Yapılan araştırmalar kadınların cinsel sorunlarının psikolojik kaynaklı olmayıp daha çok fiziksel ve estetik kaygılardan kaynaklandığı ortaya koyulmuştur. Birçok kadının cinsel organının zamanla deforme olduğunu düşünmesi, görüntüsünü, şeklini, rengini ve yapısını beğenmemesi cinsel hayatını olumsuz etkilemektedir.

  Kadınlar en çok genital bölgenin daraltılması ve vajina iç dudaklarının küçültülmesi  nedeniyle Genital Estetik Ameliyatı olmaktadırlar.

  Ankara Genital Estetik Nedir?

  Ankara Genital Estetik, kadınların cinsel organlarındaki şekil bozukluklarını, rahim iç dudaklarında doğum sonrası meydana gelen sarkıklıkları gidermek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Yalnızca doğum yapan kadınlara değil doğum yapmasa bile cinsel organı beğenmeyen ve cinsel tabularını yıkmak isteyen genital estetik problemi olan kadınlara da Ankara Genital Estetik ameliyatları yapılmaktadır. Genital estetik uygulamaları ve ameliyatları;

  • Genital bölge beyazlatma (Lazerle genital renk açma)
  • G spot augmentasyon (G noktası büyütme)
  • Genital bölge radyofrekans uygulamaları
  • Himenoplasti (Kızlık zarı onarımı – dikimi)
  • Klitoral hudoplasti (Klitoris üzeri katlantıları düzeltme operasyonları)
  • Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
  • Labia majora enjeksiyonları (Büyük dudaklara dolgu)
  • Labia minora estetiği (Küçük dudakların ameliyatla küçültülmesi)
  • Puboplasti- (Venüs estetiği pubis tepesi estetiği)
  • Radyofrekans ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi
  • Vajinoplasti (Vajina daraltma)

  Lazerle Genital Estetik Ankara

  • Lazerle vajina daraltma uygulaması
  • Lazer vajinal rejuvenasyon (Lazerle vajina yenileme, sıkılaştırma)
  • Lazerle Dış Genitalya Sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma)
  • Lazerle Vajinal Rugasyon(Lazerle vajina içi cilt katlantısı oluşturma)

  Labioplasti ve Vajinoplasti

  Labioplasti ve Vajinoplasti, genital estetik operasyonlarından en sık uygulananlarıdır. Labioplasti; vajina iç dudaklarının aşırı büyük olduğu veya dışarı sarktığı zaman yapılan iç dudak küçültme operasyonudur. İç dudak küçültme operasyonu wedge (kama)/edge rezeksiyon tekniği ile yapılmaktadır. Uygulanacak teknik hastadan hastaya değişmektedir. Labioplasti (iç ve dış dudak estetiği) operasyonunun süresi alınacak dokunun büyüklüğüne ve beraberinde başka işlem uygulanıp uygulanmayacağına göre değişmektedir. Genellikle Labioplasti operasyonu 30-45 dakika sürmektedir. Vajinoplasti ya da hudoplasti gereken durumlarda sadece labioplasti operasyonu yeterli olmayacaktır.

  Vajinoplasti; vajinanın görünümündeki şekil bozuklukları nedeniyle yapılan estetik operasyonudur. Vajinoplasti operasyonu ile vajina daraltma işlemi ve vajina girişi, şekli ve görünümü düzeltilmektedir. Bu operasyon vajinasından hoşnut olmayan genişliğinden memnun olmayan kadınlara uygulanmaktadır. Art arda doğum yapan kadınlarda görülen vajinal genişleme nedeniyle eşler cinsel ilişkiden zevk alamamakta ve cinsel hayat olumsuz yönde etkilenmektedir. Gerçekleştirilecek operasyon ile cinsel hayat düzelecektir. Vajinoplasti operasyonu vajinadaki deformitenin büyüklüğüne göre değişmekte olup yaklaşık 25-45 dakika sürmektedir.

  Yapılacak olan vajina estetiği operasyonlarında önemli olan husus hastanın yaptırmak istediği işlemdir. Hastanın isteğinin belirlenmesi ve yapılacak operasyonu hakkında detaylı bilgi verilmesi amacıyla hasta ve doktoru arasında ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirilerek hangi operasyonun uygulanacağına karar verilecektir.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2019, 2020

  Ankara da genital estetik fiyatları için klinikten kliniğe, doktordan doktora ve bölgeden bölgeye değişmektedir.Ayrıca Ankara Genital Estetik operasyonlarından seçilecek işlemin türüne göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Yalnızca Labioplasti işlemi uygulandığında fiyat farklı bu operasyona ek olarak vajinoplasti ya da hudoplasti operasyonu yapıldığında fiyat farklılık göstermektedir. Genital estetik operasyonunun fiyatının belirlenebilmesi için hastanın detaylı bir muayene olması gerekmektedir. Muayene sonrası hastaya hangi operasyon/operasyonların uygulanacağına karar verilmekte ve fiyat ile ilgi bilgiler bu karar sonrası ortaya çıkmaktadır. Eğer hastanın ne yaptırmak istediği belli ise ve bunu doktoruna tam olarak anlatırsa süreç daha hızlı ilerleyebilmektedir.

  Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Genital Estetik Doç. Dr. Ali SEVEN tarafından yapılmaktadır. Doktorumuzun yapmış olduğu tüm genital operasyonlar ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimize uğrayabilir veya iletişime geçebilirsiniz.