Kızlık Zarı Dikimi Ankara

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara

  Kızlık zarı, uygulanan spesifik bir yöntemle yeniden bütünlüğü sağlanabilen bir dokudur. Bütünlüğü bozulan kızlık zarının onarımı Ankara ve çevresinde gerçekleştirilen genital estetik ameliyatlarından en önemlisidir. Vajinanın yaklaşık 2  cm içerisinde bulunan bu doku son derece ince bir yapıya sahiptir.Kızlık zarı dikimi 30-45 dakika süren cerrahi bir müdahaledir.

  Kızlık Zarı (Himen) Nedir?

  Kızlık zarı, vajinanın yaklaşık 2 cm içerisinde bulunan bir dokudur. Bu dokunun kalınlığı 2-3 mm olmasından dolayı çabuk zarar görebilmektedir. Halk arasında zar olarak bilinse de gerçekte bir zar olmayıp üzeri kılcal damarlarla kaplı bir dokudur. Anne karnındaki kız bebeklerinin genital organları hamileliğin 7. Haftasında oluşmaya başlamakta, genital duvarlar ayrışmaya başlamakta ve vajinanın dış ve iç dudak dokuları oluşmaktadır. Bu genital ayrışma sonrası arada ince bir doku kalmakta ve bu kızlık zarı(himen) olarak adlandırılmaktadır.

  Kızlık Zarı Dışarıdan Görülür mü?

  Kızlık zarı dokusu dışarıdan bakıldığında görülemeyecek kadar içeridedir. Kızlık zarı dokusu yalnızca bir doğum uzmanı veya jinekolog tarafından yapılan muayenede görülebilmektedir. Muayene esnasında kızlık zarı dokusunun görülebilmesi için vajinanın iç ve dış dudaklarının ayrılması gerekmektedir. Bu nedenle kızlık zarı mutlaka bir doktor tarafından muayene edilmelidir.

  Kızlık Zarı Neden Bozulur?

  Kızlık zarı dokusu vajinanın 2-3 cm içerisine bir cisimle girilmesi durumunda bozulmaktadır. Bu duruma maruz kalmadığı sürece kızlık zarı kolay kolay bozulmamaktadır. Yüksekten düşme durumunda kızlık zarının bozulup bozulmayacağı merak konusu olmuştur. Düşme durumlarında kızlık zarının çok düşük bir olasılık dışında bozulması mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri Nelerdir?

  Kızlık zarı dikimi iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimidir. Kalıcı olan kızlık zarı dikiminin diğer bir adı flep tekniğidir.

  Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kadınların evlenmeden ya da cinsel ilişkiye girmeden çok önce yaptırdıkları yapay kızlık zarı işlemine kalıcı kızlık zarı dikimi denmektedir. Bu yöntem 2 ay ve daha sonrası dönemlerde evlenmeyi düşünen kadınlara yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılmakta ve bu işlem 30-45 dakika sürmektedir. Bu işlem sonrasında doktorun belirlediği süre zarfında kontrollerin yapılması gerekmektedir.

  Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kadınların evlenmeden 3-4 gün öncesinde kızlık zarına konulan dikiş işlemiyle yapılan kızlık zarı dikimine geçici kızlık zarı dikimi denmektedir. Bu operasyon lokal anestezi uygulanarak yapılmakta ve 20-30 dakika sürmektedir. Bu işlem esnasında kadında hafif bir kanama olmakta ve operasyon risk teşkil etmemektedir.  Bu yöntemin seçilmesi halinde işlemden en geç 3 gün sonra ilişkiye girilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde bu süre geçirildiğinde cinsel ilişki esnasında kanama olmayacaktır.

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara 2020 Fiyatları

  Ankara Zarı Dikimi fiyatları 2020 için klinikten kliniğe, doktordan doktora ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ayrıca Ankara Kızlık Zarı Dikimi seçilecek yöntemin türüne göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kızlık Zarı Dikimi Ankara fiyatının belirlenebilmesi için hastanın detaylı bir muayene olması gerekmektedir. Muayene sonrası hastaya hangi tekniğin uygulanacağına karar verilmekte ve fiyat ile ilgi bilgiler bu karar sonrası ortaya çıkmaktadır.

  Kızlık zarı yöntemlerinden daha çok geçici kızlık zarı dikimi fiyatı merak edilmektedir. Ancak bu fiyat bölgeye ve tercih edilen hekime bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle net olarak kızlık zarı dikimi Ankara fiyatı 2019 rakamları olarak net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi yapacak olan klinikle veya merkezle görüşülerek fiyat bilgisi alınabilir.

  Ankara’nın Çankaya İlçesi Söğütözü semtindeki kliniğimizde Kızlık Zarı Dikimi uygulamaları Doç. Dr. Ali SEVEN tarafından yapılmaktadır. Doktorumuzun yapmış olduğu tüm kızlık zarı dikimi işlemleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimize uğrayabilir veya iletişime geçebilirsiniz.