Vajinal Estetik

  Vajinal Estetik Ankara

  Vajinal estetik, kadınların genital bölgesindeki şekil bozukluklarını, dış görünümünü ve rahim iç dudaklarında doğum sonrası meydana gelen sarkıklıkları gidermek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Genital operasyonlar genellikle vajinanın dış görünümü düzelttirmek için yapılmakta olup vajinal estetik yaptıran kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Cinsel ilişkiden zevk almayı artırmak için de yapılabilen bu operasyon, kadınların kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmelerine neden olur. Çağımız kadınları teknolojinin gelişmesiyle birlikte kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularını yıkarak güzelliği bir bütün olarak algılamakta bu nedenle de Vajinal Estetik operasyonları her geçen gün artmaktadır.

  Cinsel organını güzel bulmayan, yaşadığı cinsel ilişkiden haz almayan ve cinsel açıdan tabuları bulunan kadınlar bu durumu eşleriyle, doktorlarıyla hatta kendileriyle bile paylaşmamaktadırlar. Kadınların doktorlarıyla olan iletişimlerinde vajinal problemleri ile ilgili utanma, çekinme, yanlış anlaşılma gibi hisler yaşaması kendilerini ifade etmelerine engel olmaktadır.Kadınların yaşadıkları psikolojik, fiziksel ve estetik kaygılar cinsel yaşamlarını olumsuz etkilemektedir. Kadınların cinsel organının zaman içinde deforme olması, şeklinin bozulması, renginin değişmesi, iç dudak sarkıntılarının yaşanması cinsel yaşantılarında sorunlara yol açmaktadır. Bu gibi sorunlar nedeniyle Vajinal Estetik yaptırmaya ihtiyaç duymaktadırlar.

  Vajina Estetik Yapılmasına Neden Olan Sorunlar

  • Labioplasti (genelde vajina iç dudağında büyüklük olması nedeniyle)
  • Vajinal genişlik

  Bu gibi sorunların meydana gelmesi eşler arasında cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Bu gibi problemleri ortadan kaldırmak, kadınların kendilerini hoşnut hissetmeleri ve sağlıklı bir cinsel ilişki yaşanması için doktor ile görüşülmeli, utanmadan, çekinmeden problemler anlatılmalı ve sorunun kolay bir şekilde çözülmesi sağlanmalıdır. Vajinal estetik operasyonuyla kadınların kendilerine olan özgüvenleri artacak, kendilerini iyi hissetmeleri sağlanacak, eşleriyle cinsel yaşantıları düzene girecek ve zevk alacaklardır. Yapılacak vajinal estetik operasyonu ile kadınlarınpsikolojik olarak iyileşmeleri ve kendilerini daha güzel ve mutlu hissetmeleri sağlanacaktır.

  Vajinal Estetiğin Yapıldığı Durumlar

  • Art arda doğum yapan kadınların vajinasında oluşan sarkmalar ve esnemeler
  • Doğuştan gelen problemler nedeniyle vajinanın dudakların asimetrisinin farklı olması
  • Vajinanın geniş yüzeyli olması
  • Doğum esnasında vajinanın dışına uygulanan kesi nedeniyle ilişkiden zevk alınamaması
  • Rahim sarkması, idrar kaçırma ve cinsel bozukluklar gibi durumlarda

  vajinal estetik yaptırılabilmektedir.

  Vajina daraltma (Vajinoplasti)

  Vajina daraltma operasyonu cinsel ilişkiden zevk alınamaması durumunda ilişkiden zevk alınmasının artırılması amacıyla yapılmaktadır. Eşlerin cinsel yaşantılarına ilişkin olumsuzluklar bu operasyon sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Genel ya da lokal anestezi ile yapılan vajinoplasti operasyonu 30-60 dakika sürmektedir.

  Vajina Daraltma Ameliyatının Faydaları

  • Vajinoplasti operasyonu ile vajinadaki şekil bozuklukları giderilerek güzel görünüm kazanması sağlanmaktadır.
  • Vajen kasları sıkılaştırılarak fonksiyonlarının düzene girmesi sağlanmaktadır.
  • Vajen kanalındaki sıkılık, tonus ve direnç arttırılarak kadın ve erkeğin cinsel ilişkiden zevk almaları sağlanmaktadır.

  Vajina Genişlemesinin Nedenleri

  • Doğum esnasında yaşanan vajinal yırtıklar ve kesiler (epizyotomi) ile bu yırtıkların iyileşmesi sırasında vajinada oluşan hasarlar
  • Doğuştan gelen veya yaşlanmaya bağlı olarak vajinada meydana gelen sarkmalar

  vajinanın genişleme nedenlerinin başında gelmektedir. Vajinoplasti operasyonu ile vajinanın genişlemesi ve şekil bozukluklarının tamamı düzeltilebilmektedir.